شاید شما هم از جمله کسانی باشید که به دنبال آنتی ویروس اصلی یا همان اورجینال بوده اید و به دلیل اینکه امنیت کامپیوتر شما براتون مهم بوده از آنتی ویروس های ارائه شده در اینترنت و ... استفاده نکرده اید. اما شاید براتون جالب باشه که بدونید: هیچ آنتی ویروس خارجی در ایران نمایندگی رسمی ندارد.
بله تمامی شرکت های که به نام نمایندگی آنتی ویروس فلان، یا تنها نمایندگی در ایران و غیره دارن مردم رو می چاپن، در واقع هیچ گونه رسمیتی از طرف شرکت های آنتی ویروس ندارند. به عنوان مثال آنتی ویروس Nod32 که در ایران مشتری زیادی هم داره اگه شما یه جستجو تو گوگل بزنید می بینید که خیلی ها ادعا می کنند نمایندگی دارن

نمایندگی eset

اما اگه به سایت اصلی خود شرکت یعنی ESET.com برید و در اون کلمه IRAN رو جستجو بزنید می بینید که اون شرکت هیچ نمایندگی در ایران نداره و برنامه ای هم برای حضور در ایران نداره.

Thank you for your interest, but for now, ESET does not do any business in Iran, nor does it have any plans to do so. If the embargo ends or changes to make it possible to sell security software there, ESET may change its stance

ترجمه:

« با تشکر از شما از توجه شما، اما در حال حاضر، ESET هیچ کسب و کار در ایران ندارد و هیچ برنامه ای هم دراین زمینه ندارد. اگر تحریم به پایان برسد و یا تغییرات کند، امکان فروش نرم افزار های امنیتی وجود دارد، ESET ممکن است موضع خود را تغییر دهد.»
پس بهتره بجای هدر دادن پول و خریدن سریال ها از این شرکت ها از روش های بدون خرجی که در همه جا آموزشش هست از جمله در این وبلاگ استفاده کنید. البته اختیار با شماست!