اخیرا مصاحبه ای رو دیدم که نکته جالبی در اون بود. کارشناسی که درباره ایران و بمب های اتمی قرار بود صحبت کنه گفت: الشباب، النصره، داعش، بوکوحرام  وهمه گروه های تروریستی سنی هستند. عربستان سعودی بزرگترین حامی این گروه هاست ناگهان شما ایران و شیعه رو به عنوان دشمن معرفی می کنید و...

خودتون ببینید لطفش بیشتره

 لینک دانلود ویدئو     

متن این مصاحبه:

اریک بولینگ مجری فاکس نیوز گفت: تهدیدهایناشی از ایران در حالی وجود دارد که دولت باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا در تلاش برای دستیابی به توافق با ایران است با این حال کارشناسان هشدار داده اند که این توافق در واقع به ایران کمک خواهد کرد حمایتهای خود از تروریسم را گسترش دهد و حتی در نهایت به سلاح هسته ای دست پیدا کند. 
اینکه مردم آمریکا چقدر باید نگران باشند سئوالی است از گرالدو ریورا خبرنگار ارشد فاکس نیوز می پرسیم.
مجری گفت شما چه چیزی در باره ایران هسته ای می دانید که من و میلیون ها نفر دیگر از مردم آمریکا نمی دانیم. 
خبرنگار گفت شما از پاکستان هسته ای و هند هسته ای نمی ترسید، چرا؟
مجری پاسخ داد مسایل زیادی وجود دارد اما باید گفت که هند و پاکستان کشورهایی با ارزشهای غربی هستند و به گونه غربی شده اند. پاکستان به طور فزاینده در حال حرکت به سمت ارزش های غربی است. ایران با این حال قصد نابود کردن غرب و اسراییل را دارد و از آمریکا متنفر است. 
گرالدو ریورا گفت آنچه شما تکرار کردید تنها تبلیغات پوچی بود که برضد ایران که عربستان سعودی به خورد شما داده است. واقعیت با این حال این است که این عربستان سعودی است که تامین کننده منابع مالی همه گروههای شرور و تروریسم در جهان است. اجازه بدهید مدارکی که این دیدگاه من را اثبات می کند ارائه کنم. بعد به ایران باز می گردم. شما می گویید که ایران بزرگترین تهدید است. من در سال 1998 زمانی که به سفارتهای آمریکا در آفریقا حمله شد در آنجا بودم، من حادثه مربوط به کشتی یو اس اس کول و حوادث یازده سپتامبر را پوشش خبری داده ام. چه کسانی عاملان حمله یازده سپتامبر بودند، پانزده تن از عاملان این حمله تبعه عربستان سعودی و همه سنی بودند. سنی های عرب به کشتی آمریکایی کول حمله کردند. همه اینها افراد سنی بودند که توسط عربستان سعودی حمایت مالی شده بودند. افرادی که این حملات را صورت دادند افراط گرایان سنی بودند، جهان اسلامی به دو دسته تقسیم می شود، سنی ها و شیعه، عربستان سعودی و ایران. حال سنی ها چه کسانی هستند: گروههای نظیر الشباب، النصره، القاعده ، داعش ، بوکوحرام همگی گروههای سنی افراط گرا هستند. همه آنها توسط عربستان سعودی حمایت مالی می شوند. اینکه ادعا شود که شیعیان حامیان اصلی این گروههای افراطی هستند یک سخن بسیار پوچ و بی معنی است. 
مجری گفت با این حال ایران از گروههایی نظیر حزب الله، حماس و گروههای مشخصی در القاعده حمایت می کند. 
ریورا گفت این هم که گفته شود ایران از بخشهایی از القاعده حمایت می کند نیز پوچ و بی معنی است. این درست نیست. القاعده، الشباب، النصره و بوحرام همگی گروههای افراطی سنی هستند که عناصری از خاندان پادشاهی عربستان حمایت مالی می شوند. 
مجری گفت پس شما می گویید که عربستان سعودی تهدیدی بسیار بزرگتر برای عربستان در مقایسه با ایرانی ها است. 
ریورا گفت من نه تنها این را می گویم بلکه در حال حاضر سعودی ها اکنون وقت زیادی از دستگاه اطلاعاتی آمریکا گرفته اند و دستگاه اطلاعاتی آمریکا و نیز کارشناسان سیاسی آمریکا به شدت درگیر آنها است. 
مجری گفت با این حال عربستان سعودی یکی از متحدان ما است و آنها برای نابود کردن صدام حسین دیکتاتور سابق عراق وارد جنگ شدند. 
ریورا گفت حتی گزارشهای اطلاعاتی آمریکا که همچنان طبقه بندی است نیز نشان می دهد که عربستان سعودی و خانواده حاکم این کشور در حملات یازده سپتامبر دست داشته اند. گروههای افراطی سنی از جمله الشباب، بوکوحرام، داعش و القاعده توسط عربستان حمایت مالی می شوند و حتی خود اسامه بن لادن یک تبعه عربستان بود. چطور ایران ناگهان تبدیل به یک تهدید موجودیتی برای آمریکا شد. ایران و گروههای شیعی هیچگاه هیچ ارتباطی با افرادی که سر اتباع آمریکا را بردیدند یا افرادی را که سوزاندند نداشتند. اینکه گفته می شود همه حملات به آمریکا از طرف ایران خط دهی و طراحی شده است کاملا پوچ و بی پایه و اساس است. 
مجری گفت ایرانی ها کسانی بودند که همزمان با مذاکرات هسته ای شعار مرگ بر آمریکا سر دادند. 
ریورا گفت همه مسلمانان چه ایران و چه کشورهای دیگر شعار مرگ بر آمریکا سرداده اند. این یک شعار است که در عربستان، ایران ، لیبی و مغرب نیز شنیده شده است. 
وی گفت من به شدت با اشاعه تسلیحات هسته ای مخالفم. اشاعه تسلیحات هسته ای جهان را خطرناکتر می کند. با این حال ما نباید اینجا بنشینیم و بگوییم ایران شیعی بزرگترین تهدید است.
مجری گفت دلیل اینکه گفته می شود ایران تهدید است این است که اعلام کرده است اسراییل باید نابود شود، اما ما نشنیده ایم که سعودی ها چنین حرفی را بزنند. 
ریورا گفت در عوض سعودی ها به اسراییل عملا حمله کرده اند. عربستان سعودی به همراه چند کشور عربی دیگر در عمل به اسرائیل حمله کردند. با این حال ایران هیچگاه سابقه حمله به اسرائیل را ندارد. عراق حتی به اسرائیل موشک شلیک کرده است اما ایران این کار را نکرده است. ریورا سپس خطاب به دوربین گفت مردم اجازه بدهید با شما صحبت کنم، گروههای الشباب، النصره، داعش، القاعده و بوکوحرام گروههای افراطی سنی هستند که هیچ ارتباطی با ایران ندارند.
مجری نیز خطاب به دوربین گفت ایران نیز از حزب الله و حماس حمایت می کند که ریورا گفت حماس یک گروه سنی است. مجری گفت این مسئله به شیعه و سنی مربوط نمی شود. ریورا گفت این دو هفتصد سال است با یکدیگر اختلاف دارند. شما در حال مغلطه کردن هستید اینها فقط به خاطر قراردادهای نفتی است که با عربستان داریم.
مجری گفت دقیقا دلیلش همین است ما دستکم می توانیم با سعودی ها در یک زمینه توافق کنیم
منبع ترجمه: www.yjc.ir